@FerhatEncu

Katır Sırtında Taşınan Ölüleri Unutursam Kalbim Kurusun

Roboski 86. Hafta Perşembe Değerlendirmesi

Roboski 86. Hafta Perşembe Değerlendirmesi

86. hafta Perşembe Değerlendirmesi
85 haftada olduğu gibi yine bu haftada çocuklarımızın, kardeşlerimizin, eşlerimizin ve abilerimizin mezarı başında Roboskiye bir türlü gelemeyen adalet taleplerimizi dillendirmeye devam ediyoruz. Bu hafta aramızda vicdani redçi ve barış yürüyüşçüsü Halil Savda ve İHD temsilcilerinden bir arkadaş var. Buradan kendilerine hoşgeldiniz diyoruz.
“Uludere (Roboski) Ankara’nın karanlık dehlizlerde kaybolmayacak” diyen başbakan,603 gündür Roboski katliamıın Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybolduğunu biliyor mu acaba? Roboski’inin bir yas evine dönüştüğünü, vicdanların orta yerinde durduğu farkında mıdır? Daha kaç günün üzerinden geçmesi gerekiyor ki Roboski katliamı Ankara’nın karanlık dehlizlerinden çıkabilsin? Bu kadar acı, gözyaşı yetmiyor mu ? bu kadar vicdan tutulmaları ve insanlık dışı muameler yetmiyor mu? 34 insanın belli olan katilleri ne zaman ortaya çıkarılıp cezalandırılması sağlanacak. 603 gündür soruyoruz
Kendi ülkesinde kendi devleti tarafından işlenen katliamları görmezden gelen bir başbakanın, başka ülkelerde işlenen katliamlara ses çıkarma hakkı olmadığını ve samimi davranmadığını buradan belirtmek istiyoruz. Sadece başbakan değil kendini müsliman olarak ifade eden kurum, kuruluşlar ve kişiler sizler Roboski için 603 gündür ne yaptınız? Yoksa Roboskiyi dillendirmek, Roboskiyi gündemleştirmek çıkarlarınıza ters düştüğü içinmidir vicdan tutulmasındasınız. Yoksa Roboski katliamının sorumlusu olan Akp hükümetini desteklediğiniz için bu katliamdan sizde sorumlu olduğunuz içinmidir 603 gündür gözleriniz kör, kulaklarınız sağır ve diliniz lal? İnsan olma gereği bu mudur yapılan katliamlara sessiz kalmak mı? Allah size bunu muemretmiş ? bir katliamı görmezden gelip diğer katlimaları sırf çıkarlarınızı korumak için ses çıkarmanızı mı emretmiş?
Buradan bir kez daha Roboski aileri olarak ifade etmek istiyoruz. Bizlere bu korkunç katliamı yaşatanlar ve bu katliama destek verenler cezalandıralana kadar devletin her türlü baskı ve tehditlerine rağmen bu onurlu ve insani mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Roboski katliamının Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybolmasına, katillerin hiç bir şey olmamış gibi davranmalrını kabul etmeyeceğiz. Her gün her saat ve her dakika Roboski diyeceğiz 34 can diyeceğiz. Katır sırtında daşınan ölüler diyeceğiz. Unutursak Kalbimiz kurusun diyeceğiz. Adalet insanlık diyeceğiz. Vicdan diyeceğiz. Edi bese (yeter artık) diyeceğiz.
Ferhat Encu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Ağustos 22, 2013 by in Uncategorized.
%d blogcu bunu beğendi: