@FerhatEncu

Katır Sırtında Taşınan Ölüleri Unutursam Kalbim Kurusun

Başbakanın Banyas samimiyeti

Başbakanın Banyas samimiyeti

08.05.2013 17:11:47 | Gündem
Başbakanın Banyas samimiyeti
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Salı günü TBMM‘de gerçekleştirdiği grup toplantısında Suriye’de yaşanan olaylara değinirken kulaklarıma inanamadım. Orada yaşanan vahşeti dillendirirken sanki ülkesi sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyor. Öyle bir duygu sömürüsü yapıyor ki, sanki 10 yıllık iktidarında cinayetler, işkenceler, tutuklamalar yaşanmamış. Hiç bir hak ihlali yaşanmadığı gibi ülkeyi daha da demokratikleştirmiş, yargıyı tarafsızlaştırmış, iktidarını haktan yana, mazlumdan ve ezilenden yana olmasını sağlamış.

Suriye’deki olaylara değinirken sarf ettiği sözleri aynen size aktarıyorum. “Her kim alınırsa alınsın. Hangi CHP’li yönetici, hangi ülke alınırsa alınsın şunu açık açık ifade edeceğim: Kalbinde zerre kadar merhamet olan bir insan böyle bir katliam yapamaz. Öyle vahşete ortak olamaz” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hele, altını çizerek ifade ediyorum; Kerbela acısından yüreğinde zerre miskal taşıyan, kalbinde zerre miskal Ehlibeyt sevgisi olan biri böyle bir vahşet sergileyemez. Banyas’taki manzara en az Kerbela’daki kadar acıdır. Katiller de en az Yezid kadar alçaktır.”

Bu sözleri sarf ederken bütün ülkede yaşayan insanlar belki onu can kulağı ile dinliyor. “Aferin başbakana, bak ülkemizde olmadığı halde diğer ülkelerde yaşayan insanlara karşı yapılan zulmü görmezden gelmiyor” diye başbakana dua ediyor, kim bilir. Ama gelin görün ki gerçekler böyle değildir. Maalesef onun iktidarında sayısız faili meçhuller, infazlar gerçekleştirilmiş, bu infazları gerçekleştirenler haklarında dava açılmadığı gibi devlet tarafından korunmuşlar. Bir kaç örnek verirsek; Diyarbakır‘da polis kurşunu ile katledilen Şahin Öner, polisler tarafından kovalanırken yakalanmama korkusu ile kendini dereye atan ve yaşamını yitiren Murat İzol adlı genç ve daha nicesini sayabilirim size. Onun iktidarında katledilip katilleri korunan Ceylan Önkolu ile Hrant Dink cinayetlerini saymıyorum bile.

Evet Sayın Başbakan; Banyas’taki katliamı yapanlar sizin deyiminizle en az Yezid kadar alçaktır. Fakat Roboski katliamını yaşatanlar, 34 insanı parçalayanlar da Yezid kadar alçaktır. Roboski katliamı da en az Kerbela kadar acıdır.

Bu gerçekleri görmezden gelen bir başbakan acaba ne kadar samimi olabilir, insan hayatına ne kadar değer verebilir ki? Kendi ülkesinde yaşananları görmezden gelen, bu kadar açık ve net yapılmış katliamın faillerini ortaya çıkaramayan, çıkarmadığı gibi bu katliamı meşrulaştırmak için atmadığı takla, denemediği yol kalmayan bir başbakan acaba ne kadar samimi? Bu sözleri dillendirirken sorgulama gereği duymuyor musunuz?

Eğer gerçekten haktan, adaletten, ezilenden yana olmayı istiyorsak, önce kendi evimizde kendimiz tarafından yaptığımız adaletsizliği hukuksuzluğu giderip, sonra diğer evlerde yaşanan hukuksuzluklara karşı çıkmalıyız. Bunu yapmadığımız sürece inandırıcılığımız kalmaz, başkasına sözümüz geçmez. Sadece kendi egomuzu tatmin ederiz, milletimizle dalga geçeriz.http://blog.radikal.com.tr/Sayfa/basbakanin-banyas-samimiyeti-21794

 

ferhat Encu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Ağustos 27, 2013 by in Uncategorized and tagged .
%d blogcu bunu beğendi: