@FerhatEncu

Katır Sırtında Taşınan Ölüleri Unutursam Kalbim Kurusun

Roboskîlilere haciz tehdidi

Roboskîlilere haciz tehdidi

Roboskî Katliamı’nda yaşamını yitiren yakınlarını andığı için 2 bin TL para cezasına çarptırılan aileler şimdi de hacizle tehdit ediliyor.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboskî köyünde 2011 yılında bombalanarak katledilen 34 yurttaşın ailelerin katliamın 500’üncü gününde yakınlarını anmak amacıyla sınıra yaptığı yürüyüş davalık olmuştu. Uludere Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen 2 bin TL idari para cezası için Roboskîli ailelerden Veli Encü’ye ödeme emri tebligatı gönderildi. Tebligatta, 2 bin lira para cezasının tebliğ tarihinden itibaren bir hafta içerisinde en yakın vergi dairesi veya mal müdürlüğüne ödemesi istendi. Encü’nün cezayı ödememesi durumunda haciz için mal beyanında bulunması istendi, para cezasının zamanında ödememesi durumunda gecikme zammının uygulanacağı uyarısı da yapıldı.
Aileler ise cezayı ödememekte kararlı. Ceza tebligatı ulaşan Veli Encü, verilen idari para cezasının hukuksuzluğun açık göstergesi olduğunu belirtti. “Devlet, bizleri Roboskî Katliamı’nın açığa çıkarılması için verdiğimiz mücadeleden geri adım atmaya, korkutmaya ve gözdağı vermeye, yıldırmaya çalışıyor” diyen Enci kendilerine verilen idari para cezasını ödemeyeceklerini belirtti. Encü, “Kesinlikle bu parayı ödemeyeceğim. Devlet benden ailemi aldı 34 yakımı katletti. Devlet Roboskî’de kardeşlerimin ve ailemin üzerine attığı bombaların parasını Roboskîli ailelerden almak istiyor” diye konuştu.
Haklarında verilen cezayı AİHM’e taşıyacaklarını dile getiren Encü, “Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.
DİHA/AMED

http://yeniozgurpolitika.info/index.php?rupel=nuce&id=22906#.UgCziygfrG4.twitter

Fotoğraf: Roboskîlilere haciz tehdidi

Roboskî Katliamı'nda yaşamını yitiren yakınlarını andığı için 2 bin TL para cezasına çarptırılan aileler şimdi de hacizle tehdit ediliyor. 

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Roboskî köyünde 2011 yılında bombalanarak katledilen 34 yurttaşın ailelerin katliamın 500'üncü gününde yakınlarını anmak amacıyla sınıra yaptığı yürüyüş davalık olmuştu. Uludere Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen 2 bin TL idari para cezası için Roboskîli ailelerden Veli Encü'ye ödeme emri tebligatı gönderildi. Tebligatta, 2 bin lira para cezasının tebliğ tarihinden itibaren bir hafta içerisinde en yakın vergi dairesi veya mal müdürlüğüne ödemesi istendi. Encü'nün cezayı ödememesi durumunda haciz için mal beyanında bulunması istendi, para cezasının zamanında ödememesi durumunda gecikme zammının uygulanacağı uyarısı da yapıldı. 
Aileler ise cezayı ödememekte kararlı. Ceza tebligatı ulaşan Veli Encü, verilen idari para cezasının hukuksuzluğun açık göstergesi olduğunu belirtti. "Devlet, bizleri Roboskî Katliamı'nın açığa çıkarılması için verdiğimiz mücadeleden geri adım atmaya, korkutmaya ve gözdağı vermeye, yıldırmaya çalışıyor" diyen Enci kendilerine verilen idari para cezasını ödemeyeceklerini belirtti. Encü, "Kesinlikle bu parayı ödemeyeceğim. Devlet benden ailemi aldı 34 yakımı katletti. Devlet Roboskî'de kardeşlerimin ve ailemin üzerine attığı bombaların parasını Roboskîli ailelerden almak istiyor" diye konuştu. 
Haklarında verilen cezayı AİHM'e taşıyacaklarını dile getiren Encü, "Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz" dedi.
DİHA/AMED

http://yeniozgurpolitika.info/index.php?rupel=nuce&id=22906#.UgCziygfrG4.twitter
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: